Німецькі вчені довели, що масові заходи під час епідемії COVID-19 можливі

Першим заходом при будь-якому карантині є обмеження скупчення людей і, як слідство, відміна та заборона масових видовищ.

Не стали виключенням і карантинні міри при пандемії COVID-19, що відбувається зараз. Втім, ці засоби суспільної безпеки приносять велику шкоду шоу-бизнесу, і ставлять цілі галузі індустрій видовищ, культури та туризму на межу виживання.

Тому вчені у розвинутих країнах світу проводять досліди щоб доказати, чи велику небезпеку створюють масові видовища, зокрема, концерти.

Наприкінці серпня німецькі вчені у Лейпцигу провели експеримент на тему поширення вірусу в умовах скупчення людей.

Вони відібрали 1700 добровольців, надали їм засоби особистої гігієни та помітили флуоресцентним кольоровим пігментом, щоб потім проаналізувати маршрути руху та контактів людей.

У таких умовах відбувся повноцінний концерт співака Тіма Бендзко.

Під час заходу тестувалися різні конфігурації розміщення людей, вентиляції, та велася відеозйомка з багатьох точок в ультрафіолетовому спектрі, що примушував пігмент світитися і показувати шляхи переміщення контактів.

Нещодавно, наприкінці жовтня результати експерименту було опубліковано.

З них можна зробити декілька висновків.

По-перше, головну роль у можливості зараження і подальшому перебігу хвороби має тривалість контакту. При цьому виявилося, що найбільше контактів відбувається під час проходу людей до своїх місць. При зміні конфігурації проходів, коли глядачі діставалися своїх місць прямим шляхом, не перетинаючись з іншими потоками людей, кількість контактів суттєво зменшилася.  

Зону очікування винесли за межі залу на вулицю, а фуд-корти теж розділили на зони, що запобігали змішуванню потоків людей з різних зон залу.

По-друге, навіть конфігурація розміщення глядачів групами по двоє-троє на відстані 1,5 метрів від іншої групи, за умови, що вони є членами однієї родини, показало велику ефективність та не спричинило розповсюдження ймовірного зараження за межі невеликих груп, члени яких контактують між собою незалежно від місця перебування.

По-третє, виявлено велику роль вентиляції, а саме, потоків повітря. Зроблено висновок, що головну роль тут грає активна заміна повітря, тобто, витяжна вентиляція повинна працювати активно, як і припливна.

І по-четверте, найважливішу роль грають засоби індивідуального захисту – маски та медичні рукавички.

Люди, що брали участь у експерименті, зазначили, що для них було прийнятно провести півтори години концерту у масках та рукавичках і більшість погодилася відвідати подібний захід знову в таких умовах.

До речі, вибухового збільшення захворюваності на COVID -19 серед учасників експерименту, не було зафіксовано після закінчення контрольного періоду.

Це доводить, що за суворих умов особистого захисту та правильній конфігурації залу і руху людських потоків можна провести відносно безпечний масовий захід. Посилання на оригінал німецькою.
Ще один опис експерименту.

Або Гугліть RESTART 19.
Фото: Stefan Junker.